KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Solfjäder 13682007
nr 1368 2007
Solfjäder
1700-tal. Bemålad, hållare av dekorerat och genombrutet ben. Papper med målad dekor. Avslutande bygel av mässing. Längd: 50 cm (utfälld), hopfälld 27 cm. Inramad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 14 december 2020
kl 20:15:11
1.500 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska